Sauna - proč si ji pořídit domů?

V dnešní uspěchané a stresu všude přítomné době, je potřeba si umět občas odpočinout. A to nejen psychicky, ale i fyzicky. Sauna má totiž skvělý dopad i na vaše zdraví. A proč si neudělat takovou oázu klidu u vás doma?

Sauny a saunování obecně se v posledních letech těší velké oblibě. V saunách se pořádají všemožné rituály pro očistu těla a mysli. Pro mnoho lidí je ale nepříjemné vystavovat se v sauně v přítomnosti jiných osob, byť v prostěradle. Ve vaší privátní sauně nemusíte mít o nějaké prostěradla starost. Naopak si ji užijete po svém. Můžete si určovat teplotu vzduchu podle vlastních potřeb, polévat lávové kameny nebo zvolit aroma, které umocní příjemný zážitek ze saunování. 

Do vlastní sauny si můžete zajít kdykoliv. Ať už po dlouhém dni v práci, po náročné túře nebo si jen tak vyhřát kosti. Při návštěvě veřejné sauny musíte respektovat otevírací dobu, oblékat se, přecházet po příjemně strávené chvíli v teplé sauně chladnější cestu zpátky domů.

Dalším obrovským přínosem saunování je, že se postupně zvyšují obranné látky a pravidelným saunováním posilujete svou imunitu. Během jednoho saunování se z těla odplaví tolik toxinů, kolik činností ledvin za celý týden! Saunování je skvělé pro regeneraci svalů a kloubů. Pravidelný pobyt v sauně podporuje činnost srdce a cévní soustavy. Při každé návštěvě a alespoň chvilky v ní strávené se vyplavují endorfiny - hormony štěstí.

sauna-2844863_1920

 

Finská sauna

- klasická, nejznámější sauna, vysoká teplota vzduchu 100°C, nízká vlhkost vzduchu 10%

Sauna s parním rázem

- stejná jako finská sauna, akorát má vyšší vlhkost vzduchu a to 20% - 30%

Parní sauna

- lépe se v ní dýchá díky vyšší vlhkosti vzduchu, teplota vzduchu je 30°C - 90°C

Aroma sauna

- velice příjemný druh sauny, regenerační aromaterapie

Solná sauna

- napomáhá léčbě dýchacích cest a jemnější pokožce, v sauně jsou cihličky himalájské soli

Bio sauna

- kombinace finské a parní sauny, vlhkost vzduchu je až 60%

Infrasauna

- infračervené záření ohřívá přímo vaše tělo, kvalitní infrapaprsky pronikají až několik centimetrů do vašeho organismu, nemusí se roztápět

Kombinovaná sauna

- finská sauna s infrasaunou

 

 

Zpět do obchodu