Jak si postavit saunu?

Pokud jste se rozhodli pro stavbu vlastní sauny nebo jste stále na vážkách a zjišťujete, jak moc by to bylo náročné a nákladné, tak se vám teď pokusíme přiblížit v pár krocích, jak na saunu svépomocí.

0FB1A5F9-BE44-41F5-95CA-4FE098E96D31

1.) Velikost

- První otázkou, kterou byste si měli položit je, zda máte na saunu dostatek prostoru. Myslím si ale, že skoro do každé domácnosti, ať už je to dům či malý byt, se sauna vleze. Nepotřebujete na ni totiž víc místa než je vaše malá spíž na zavařeniny. Vhodným místem je, umístit saunu do blízkosti sprchy či vědra, ve kterém se budete moci po konci saunování ochladit. Určitě si rozmyslete, kolika osobám by měla sauna sloužit. Podle toho zvolte délku lavic. Lavice se umisťují 50 cm od země a druhá výška bývá 40 cm od první lavice. Šířka lavic bývá 45 - 60 centimetrů. Výška sauny by měla být 2,1 m kvůli správné cirkulaci vzduchu, ani nižší ani vyšší.

2.) Postav si sám

- Nejen že stoupnete v očích svých blízkých při prvním společném saunování, ale můžete si vybrat druh dřeva pro stavbu vaši sauny, saunová kamna a saunovou regulaci.

3.) Saunová kamna

- Optimální výkon saunových kamen bere v úvahu materiál stěn sauny a prostředí, ve kterém se sauna nachází. Venkovní sauna má větší teplené ztráty než vnitřní sauna. Pokud tedy plánujete venkovní saunu, objem sauny vynásobte koeficientem 1,5. Základní výkon kamen se počítá tak, že spočítáte její objem: znásobíte šířku x výšku x hloubku (v metrech). Takže u sauny 3 x 4 x 2,1 m vyjde objem 25,2 m3.

4.) Není dřevo jako dřevo

- V naší nabídce najdete saunové palubky z osiky, které jsou téměř bezsukové, světlé s jemnou kresbou, která poskytne vaši sauně punc luxusu. Má výborné absorbční schopnosti a zůstává příjemně chladné i při vysokých teplotách. Využívá se nejčastěji jako vnitřní obklad sauny nebo pro její vybavení.

- Také prodáváme smrkové saunové palubky, které jsou cenově nejdostupnější pro stavbu vaší sauny. Díky tomu, že roste v chladném podnebí, jsou jeho roční přírůstky malé a dřevo tak má vysokou hustotu a je pevné. Má malé suky a přirozeně světlý vzhled. Hodí se jak na vnější tak vnitřní obklad sauny.

- Olšové saunové palubky mají malou smolnovitost a krásnou hnědo růžovou barvu. Jejich letokruhy jsou jen mírně znatelné, dřevo olše je pevné a velmi málo pružné. Bez problémů snáší i vysokou vlhkost.

 

Tak hurá do toho!!!

Zpět do obchodu