Zimní provoz

Terasy

Proč zvolit terasu ze dřeva?

Dřevěné venkovní terasy jsou u našich zákazníků velmi oblíbené. Představují totiž ideální propojení mezi obytným interiérem a zahradou. Především v letních měsících oceníte možnost trávit co nejvíce času venku a díky venkovní terase můžeme skvěle rozšířit obytný prostor. 

Hlavní výhody dřeva

  • Mnoho variant odstínů – od světle teplého dřeva po tmavé a elegantní
  • Hodí se k domům v klasickém i moderním stylu
  • Cenová dostupnost a elegantní vzhled
  • Přírodní materiál
  • Oproti většině jiných firem nabízíme místo tloušťky prken 24 mm tloušťku 27mm!

Jaké dřevo je vhodné na venkovní terasu?

U nás najdete především sibiřský modřín, který máme skladem ve velkém množství a ihned k odběru.

Prkna ze sibiřského modřínu se používají čím dál více. Jedním z důvodů je, že tento materiál odolá i nejtvrdším podmínkám. Jsou stavěny proti vysokým teplotám či silným lijákům a při řádné péči jsou schopny vydržet až 100 let. Díky tomu, že jsou hojně pěstována, nestojí ani nehorázné sumy. Jsou dostupné za příjemné ceny na  rozdíl od exotických dřevin. Dřevo je vysoce odolné proti hnilobě a bakteriím díky své míze. Nemusíte se tedy bát, že by vám začala prkna hnít. Naše terasová prkna nejsou nijak ošetřena, nicméně i přesto vydrží pěknou řádku let. Pokud však chcete dřevu pomoci, stačí je natřít doporučeným olejem na dřevo.

Pokud ale nechcete mít na terase sibiřský modřín, poskytujeme také jiné dřeviny jako je například akát, u této dřeviny je cena už vyšší a je na objednávku.

Akát je dřevina krásně zbarvená, s výraznou kresbou. Samozřejmostí je možnost tónování do požadovaného odstínu speciálními přírodními oleji dle Vašeho požadavku. Pro bezpečnost vyrábíme tato terasová prkna s protiskluzovou vlnkou, takže použití např. i u bazénu je bezpečné. Tam, kde není vhodná protiskluzová vlnka, můžeme nabídnout speciální protiskluzový přírodní olej. Montáž terasy provádíme na ošetřené akátové podkladní hranoly. Pokud je výškový rozdíl mezi zemí a požadovanou terasou větší, najdeme také vhodné řešení pomocí plastových podložek nebo teleskopických podkladních a vyrovnávacích terčů.

Ceník materiálu a montáže

Cena na 1m2 terasy sibiřský modřín, povrchový olej kotvení na podkladní hranoly s pryží a uchycení na vruty.

1050kč/vč. DPH

Cena za základní pokládku na 1m2 činí 500kč/bez DPH v ceně započítán 1 nátěr olejem 

Způsob pokládky 

Prkna se šroubují kolmo k podkladovým hranolům, které se kladou vedle sebe s osovou roztečí maximálně 500 mm

Příprava podkladu

Pevný rovný podklad, (beton, případně udusaný štěrk frakce 16/32 nebo 8/16).

 

Pro kompletní kalkulaci nám prosím zašlete výměru Vašich teras nebo stavební výkres (nejlépe v PDF formátu) s tabulkou výměr na e-mail rucka.galadrevo@outlook.cz. Rádi Vám obratem zašleme kompletní cenovou nabídku na vaši novou dřevěnou terasu.

 

 Reference